Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Obrażali papieża. W Rabce nie wystąpią

Odwołano występ kabarety LIMO w Ośrodku Kultury w Rabce. Dyrektorka nie pozwoli na występy ludzi obrażających Papieża.


15 sierpnie w Miejskim Ośrodku Kultury miał wystąpić kabaret LIMO. Jednak dyrektorka odmówiła wynajęcia amfiteatru po przejrzeniu repertuaru grupy.  W sprawie występu kabaretu Limo w Rabce były prowadzone tylko wstępne rozmowy. Po przejrzeniu występów tego zespołu postanowiłam, że nie wystąpi on u nas dlatego, że w swoich skeczach ośmiesza papieża, Kościół i księży. Szyderczo się naśmiewa, a ich żarty są niestosowne. Moim zdaniem są pewne postaci i wartości, z których nie można żartować - przekonywała dyrektor Lelek. I dodała - Dopóki ja jestem dyrektorką, to ten kabaret u nas nie wystąpi. Dyrektor podkreśla, że nawet na TVP została nałożona kara za skecz „Papież” w wysokości 5 tys. złotych przez Krajową Rade Radiofonii i Telewizji  za przekroczenie swobody wypowiedzi.


Warto w tym miejscu przypomnieć sprawę z 8 marca 2013r. wtedy to o godz. 23.05 w TVP2 Jeden z członków kabaretu Abelard Giza, w sposób niewybredny, żartował m.in. z papieża oraz osób starszych i wierzących. Po emisji programu do KRRiT wpłynęło 12 skarg - jedna od posłów, przedstawicieli parlamentarnego zespołu ds. przeciwdziałania ateizacji Polski, pozostałe od osób prywatnych. W komunikacie dyrekcji TVP2 z 11 marca przeproszono wszystkich widzów, którzy poczuli się urażeni programem. KRRiT na TVP nałożyło karę w wysokości 5 tys. zł za naruszenie art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji. Zgodnie z art. 18 ust. 2 ustawy o radiofonii i telewizji 'audycje lub inne przekazy powinny szanować przekonania religijne odbiorców, a zwłaszcza chrześcijański system wartości'. Natomiast art. 18 ust. 1 przewiduje, że audycje lub inne przekazy nie mogą 'propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym - napisano. Nie pomogły tu też nic tłumaczenie się ograniczeniem wiekowym (+16) czy satyrycznym charakterem spektaklu.


Na stronie kabarety LIMO pojawiło się odniesienie do spektaklu "Golgota Picnic": ...aż kusi, żeby zrobić akcję głośnego czytania naszych skeczów. Antykatoliccy "artyści" coraz dokładniej widzą, że nie ma poparcia dla ich twórczości. Widać w tym też kolejny pozytywny skutek protestów przeciw "sztuce" usuniętej z Malta Festival Poznań 2014. Czyżby była szansa na krystalizację letnich katolików i większe dbanie o ochronę chrześcijańskich wartości w Polsce?

za:www.pch24.pl/obrazali-papieza--w-rabce-nie-wystapia,24080,i.html#ixzz36oxqbpdI

Copyright © 2017. All Rights Reserved.