Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ordo Iuris broni rodziny protestującej przeciwko Marszowi Równości

Prawnicy Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris będą bronić Anny, Andrzeja, Jana i Marii Kołakowskich z Gdańska., którzy usłyszeli zarzut zakłócania spokoju podczas I Trójmiejskim Marszu Równości w maju 2015 roku.

Obrony rodziny podjęli się mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Bartosz Lewandowski.

W maju 2015 roku rodzina usiadła na drodze, którą przechodził Marsz Równości, protestując w ten sposób przeciwko treściom oraz hasłom wznoszonym przez manifestantów. Zatrzymano trzy osoby.

Anna, która była najmłodszym więźniem politycznym w PRL, i jej mąż Andrzej Kołakowski byli represjonowani za swą działalność w solidarnościowym podziemiu. Oboje zostali odznaczeni Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W procesie towarzyszy im w charakterze publiczności około 100 osób – w większości działaczy podziemia antykomunistycznego.

„W dniu 31 marca br. sąd nie uwzględnił obrońcy o umorzenie postępowania z przyczyn formalnych i wszczął przewód sądowy, podczas którego przesłuchał obwinionych, a także jednego ze świadków. Z uwagi na kilkugodzinny przebieg procesu oraz konieczność kontynuowania postępowania dowodowego, rozprawa została odroczona do dnia 24 maja br.” – podaje Ordo Iuris.


za:telewizjarepublika.pl/ordo-iuris-broni-rodziny-protestujacej-przeciwko-marszowi-rownosci,31536.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.