Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

XII Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym

Czy wiesz, że 105 tys. chrześcijan corocznie ginie za wiarę w Chrystusa, a 200 milionów jest brutalnie prześladowanych? Prawo do wolności religijnej łamane jest w 116 krajach świata, a 350 milionów chrześcijan poddawanych jest różnym formom dyskryminacji

Świat milczy wobec tak jawnej niesprawiedliwości, dyskryminacji i prześladowania. Czy i my pozostaniemy głusi i niewrażliwi na głos naszych cierpiących braci na całym świecie? W najbliższą niedzielę obchodzony jest XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który jest dobrą okazją do odnowienia swojego zaangażowania. Jako chrześcijanie możemy wspomagać się nawzajem przez modlitwę, zaangażowanie osobiste, wspólne protesty i petycje, a także poprzez wsparcie finansowe.

Jedną z organizacji stale zajmujących się wspieraniem chrześcijan dyskryminowanych i prześladowanych jest Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP). W tym roku pragniemy szczególną uwagę zwrócić na Republikę Środkowoafrykańską, w której 80% powierzchni kraju opanowane jest przez rebeliantów. Wojna domowa wiąże się z ogromnym cierpieniem - ponad milion osób zmuszonych zostało do opuszczenia własnych domów, z czego ponad 500 tys. uciekło poza granice kraju.

W dniu 5 listopada br. w siedzibie Papieskiego  Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie odbyła się konferencja prasowa z przesłaniem ks. kard.  Dieudonné Nzapalainga arcybiskupa Bangi, z Republiki Środkowoafrykańskiej. W konferencji udział wzięli bp Artur Miziński, sekretarz Konferencji Episkopatu Polski i ks. dr. hab. (prof. UKSW) Waldemara Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej PKWP.

Ks. bp Artur Miziński wyraził zadowolenie związane z obchodami XII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Podkreślił wartość modlitwy i wsparcia finansowego, które płynie od polskich katolików.  Ks. prof. Waldemar Cisło wskazał na potrzebę aktywności zmierzającej do organizowania pomocy. Sformułował zachętę do modlitwy, poprzez którą udzielamy wsparcia duchowego naszym braciom w chrześcijańskiej wierze. Poprzez ofiary do puszek i wpłaty na konto realizujemy przykazanie miłości bliźniego.  Ksiądz Kardynała Dieudonné Nzapalainga wyraził wdzięczności Polakom za dotychczasowe wsparcie i prośbę o dalszą pomoc. Uczestnicy konferencji stali się głosem naszych braci i sióstr z Kościoła prześladowanego w Republice Środkowoafrykańskiej.

za:opoka.news


***

W niedzielę będziemy obchodzić 12. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

W najbliższą niedzielę pod hasłem „Przywrócić nadzieję” przeżywać będziemy 12. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku szczególną troską chcemy otoczyć wiernych w Republice Środkowoafrykańskiej.

50 proc. z liczącej 5 mln obywateli Republiki Środkowoafrykańskiej zmaga się z głodem. 60 proc. dzieci pracuje w nieludzkich warunkach i jest wyzyskiwanych m.in. w kopalniach diamentów oraz uranu. To także miejsce prześladowania Kościoła, jednak misjonarze nie ustają w wysiłkach ewangelizacyjnych.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z Konferencją Episkopatu Polski zachęcają do modlitewnego i materialnego wsparcia Republiki Środkowoafrykańskiej.

    – Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie. Przez wiele lat statystyka była przerażająca – 170 tys. chrześcijan ginęło (co roku – red.) za wiarę. Ostatnie lata pokazują tendencję spadkową, bo raporty mówią o ok. 80 tysiącach, ale wciąż jest to o 80 tys. za dużo. Ci, którzy są studentami albo nie pracują, mogą pomóc w taki sposób, że będą głosem prześladowanych chrześcijan i będą się za nich modlić. Jest też możliwość pomocy materialnej od tych, których na to stać, którzy mają taką potrzebę serca – mówi ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Aby pomóc, należy wysłać SMS o treści „RATUJE” pod numer 72405. Jego koszt to 2 zł 46 gr.

W sobotę na Jasnej Górze w intencji Republiki Środkowoafrykańskiej odprawiony zostanie Apel Jasnogórski. W niedzielę, w Sanktuarium w Łagiewnikach o godz. 7.00, sprawowana będzie Msza święta. Tego samego dnia o godz. 17.00 w poznańskim kościele jezuitów przy ul. Szewskiej odbędzie się modlitwa w intencji prześladowanych.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.