Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

TVP3 Łódź zawiadamia prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez rzecznika prezydent Łodzi

TVP3 Łódź zawiadomiła prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez rzecznika prezydent Łodzi. Sprawa dotyczy poniedziałkowego incydentu niewpuszczenia ekipy tej stacji na konferencję prasową w Urzędzie Miasta Łodzi.  

– Zdecydowaliśmy o złożeniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez rzecznika prezydent Łodzi Marcina Masłowskiego – powiedział Polskiej Agencji Prasowej  dyrektor TVP3 Łódź Błażej Kronic.

Ma ono dotyczyć przestępstwa z art. 44 ust. 1 prawa prasowego, określanego jako utrudnianie lub tłumienie krytyki prasowej. Za taki czyn grozi grzywna albo kara ograniczenia wolności.

– Wnoszę o wszczęcie w tej sprawie postępowania przygotowawczego oraz o ściganie sprawcy. Chodzi o utrudnianie pracy naszej dziennikarce. W tej sytuacji – według nas – zagrożone było prawo do wolności słowa i swobody wypowiedzi – tłumaczy dyrektor TVP3 Łódź.

Ekipa łódzkiego oddziału Telewizji Polskiej nie została wpuszczona na konferencję prasową w łódzkim Urzędzie Miasta poświęconą obywatelskiemu głosowaniu mieszkańców Łodzi, mających decydować w jaki sposób miasto wyda pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Na nagraniu wyemitowanym w TVP Łódź rzecznik prasowy prezydent miasta Marcin Masłowski mówi: „Nie dostaliście zaproszenia od nas, nie zapraszamy was na tę konferencję”.

Protest przeciwko takiemu potraktowaniu dziennikarzy wystosowało Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP. „Niczym nieuzasadniona decyzja o wyeliminowaniu z konferencji prasowej władz miasta dziennikarzy publicznego nadawcy jest niezrozumiała i absolutnie niedopuszczalna w świetle obowiązującego prawa oraz zwyczajowych zasad życia społecznego” – podkreśliła dr Jolanta Hajdasz, dyrektor CMWP SDP

za:sdp.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.