Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

W trosce o Kościół i Radio Maryja

Pana red. Przeciszewskiego nurtuje - rzec można chronicznie - troska o Kościół  również w kontekście działania Radia Maryja. Ponieważ jest ona artykułowana w dosyć standardowym zazwyczaj zestawie pytań, dlatego dla ich ubogacenia może należałoby podpowiedzieć - teoretyczne oczywiście  - np. takie:

- Jak należy rozumieć szacunek Jana Pawła II do tego dzieła ojców Redemptorystów ("Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, ze jest w Polsce takie radio, co sie nazywa Radio Maryja")?

- Co znaczy utwierdzanie wiernych w tej ocenie przez "watykańskich" kardynałów np. kard. Andrzeja Deskura czy Zenona Grocholewskiego, nieustające wsparcie całego Zakonu  Redemptorystów a nie tylko "macierzystej" Prowincji Warszawskiej, oraz biskupa miejsca?

- Czy Jan Pawel II również dziękowal Tygodnikowi Powszechnemu, czy raczej skierował doń list z pewnym żalem i wyrzutem?

No i  w końcu

- Czy stwierdzenie "w kwestiach politycznych radio musi sobie zdawać sprawę, że z jakąkolwiek partią się sprzymierzy, w końcu straci na tym Kościół" można sfalsyfikować poprzez takie badanie:

Jest partia - nazwijmy ją A, B czy C - jawnie bądź podstępnie demontująca katolicyzm, państwowość, niezależność intelektualną na szeroką skalę, dysponująca  potężnymi środkami przekazu medialnego i kształtowania świadomości wyborców, oraz partia X - może nie składająca się z samych stuprocentowych katolików i patriotów (jak to w życiu), ale starająca utrzymać ducha i materię w obszarze standardów cywilizacji łacinskiej oraz wierności ojczyźnie, ale pozbawiona szerokiego dostępu do ludu.
Komu Kościół powiniem udzielić wsparcia? Jakiego?  I jak?....
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.