Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki – Akcje natchnionych.

Kiedy niedawno przywoływałem słynny cytat tow. Stalina - twórcy i jednego z najskuteczniejszych realizatorów rewolucyjnego dogmatu, iż walka zaostrza się w miarę rozbiórki starego a budowy nowego ustroju - nie operowałem nazwiskami bojowników. I teraz nie będę wskazywał konkretnych Nieustraszonych, którzy nie wahają się rzucić w otchłań dla Sprawy. Kto zechce może ich odnaleźć – walczą bezpruderyjnie z odkrytymi przyłbicami.

Co prawda niektórzy szepczą, że muszą, że to obowiązek służbowy, ale nie poddawajmy się takim niskim sugestiom, ponieważ na pewnym poziomie świadomości, a może nawet pod lub nadświadomości, sprawy wyglądają inaczej i nie poddają się zwykłej, standardowej – czy nawet można powiedzieć prostackiej w takich przypadkach - analizie. Świadomość kształtuje byt. I odwrotnie. W zależności od mądrości i potrzeby etapu.

Dlatego np. aktualne przyczyny ataku na Radio Maryja czy Telewizję Trwam - media prowadzone przez Ojców Redemptorystów, jednoznacznie wspierane przez określone siły: Episkopat Polski i Watykan, nie zawsze pochodzą - rzec można - „z tej ziemi”.  

Mogą tu w grę wchodzić tak tajemnicze uniesienia, iż ustalenie dlaczego jakiś nawiedzony dominikanin, jezuita, marianin czy zwykły aktywista archidiecezjalny jest nimi dotknięty, może przekraczać skalę zwykłego przyrządu mierzącego posłuszeństwo, lojalność, logikę, przyzwoitość, czy nawet grzeszność…Tu zapewne mamy do czynienia z wyjątkowymi zasobami natchnień. Zasobami wyzwalanymi przez Siły Wyższe w sytuacjach nadzwyczajnych.

Ale czyż sytuacja w naszej Ojczyźnie, i nie tylko, nie jest nadzwyczajna? Czy nie należy wykazać determinacji gdy Ciemnogród – cóż, że redemptorystowski czy biskupi - może mącić przekaz wskazujący jedynie słuszny kierunek żeglowania?  Wszak płyniemy Ku Nowej Erze.
I dlatego wszystkie postępowe ręce na pokład!

Copyright © 2017. All Rights Reserved.