Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Łódzki kabaret PĘTLA ÓSEMKI

Cieszę się, że wreszcie udało mi się zobaczyć czwartą premierę łódzkiego kabaretu Pętla Ósemki. Skąd taka nazwa kabaretu? Otóż zespół znalazł salę na krańcówce tramwaju linii "8", przy ul. Aleksandrowskiej – na Chochoła. (Myślę więc, że i do Wyspiańskiego wkrótce sięgną). Oddalamy się 20 m od przystanku i oto jesteśmy w sali wypożyczonej od Ośrodka Straży Pożarnej, w której widownia patrzy, słucha, klaszcze, "łowi" każde słowo, wymierzone w polityczną poprawność.


Program zatytułowany „Re–kreacja Mikołaja” trwa dwie godziny z przerwami. Zrealizowany został 5 i 7 grudnia, a zatem jego osią stały się Mikołajki. Był to znakomity kabaret literacki, zrobiony zgodnie z najlepszymi tradycjami gatunku, z kulturą i urokiem. Twórcy sami tworzą teksty, muzykę i są wykonawcami.


Dodatkową atrakcją były pieśni wykonane przez warszawskiego barda z gitarą – Pawła Piekarczyka, autora Piosenki Tygodnia w Radio Maryja – „Jeszcze starczy siły”.

Ewa Piątkowska

Copyright © 2017. All Rights Reserved.